Aktuality

Zamrzlá produktivita nově jako e-book

   aktuality

Zamrzlá produktivita nově jako e-bookOd roku 2008 se u nás nezvyšuje produktivita práce, ve vyspělých zemích je situace obdobná. Management firem strká hlavy do písku a těší se, že to vyřeší růst na trhu. Ten se však obnovuje zvolna a nejistě. Běžně se uvádí, že produktivita poklesla nebo stagnuje kvůli krizi. Co když je to ale naopak? Naznačuje to i neustále balancování na hranici recese, kolísání od růstu nazpět k záporným hodnotám. Ocitli jsme se na konci jedné éry, a pokud nechceme uvíznout ve stagnaci, musíme udělat krok do nového období.
 

Zvítězí Velký bratr?

   aktuality

Zvítězí Velký bratr?Velká čtyřka řetězců dnes ovládá dvě třetiny trhu. Na tradiční obchodníky už zbyl jen 10% podíl. I po něm však sahají ti, kteří chtějí ovládnout všechno. Bude rok 2016 stejný jako rok 1984? Budou nám velké nadnárodní společnosti diktovat, co máme prodávat a za jakou cenu? Blíží se konec nezávislého tradičního obchodu? Ne, když se nedáme. Nepomohou nám žádné petice a žádné stížnosti. Pomůže nám, když budeme dobří, když se nám bude dařit a když budeme v prodeji schopnější než řetězce (což není zase tak velký problém). Cesta je známá a záleží na každém, co chce - jestli poslouchat diktát Velkého bratra, nebo svobodně podnikat.

Nechci slevu zadarmo aneb Jak vydělat na slevách

   aktuality

Nechci slevu zadarmo aneb Jak vydělat na sleváchPředstavte si, že byste se zákazníkem uzavřeli takovou dohodu: "Já vám dám malou slevu a vy mi zato budete platit z každého nákupu, ať půjdete nakupovat kamkoliv." Asi máte pocit, že by si začal dělat starosti o váš duševní stav. Přesto je to úspěšný byznys model, se kterým se dnes můžete setkat v 64 zemích a také u cca 2,5 tisíce podnikatelů v České republice. Dokonce je tak úspěšný, že některé organizace dnes počítají s příjmy z "cizích nákupů" jako s vyznaným přílivem peněz do svých pokladen. Nejen to. Nejdůležitější předností tohoto systému je, že vám přivede nové zákazníky, ale především pomůže udržet ty, které už máte.

Informací je dost, ale neumíme je využívat v praxi

   aktuality

Informací je dost, ale neumíme je využívat v praxiNěkde na internetu jsem zahlédl slogan "Náskok díky informacím". V případě konkrétní firmy má snad svůj význam, ale obecně se dá říci, že informací máme dost a dost. Když se podíváte kolem sebe, najdete stovky a tisíce publikací o podnikání, marketingu, prodávání. Každá z nich vás obohatí řadou zajímavých poznatků. Zlepšilo se však díky těmto informacím podnikání tolik, aby to odpovídalo jejich množství? E-booky na mém webu si stáhlo více jak 60 tisíc čtenářů a další si koupili tištěné knihy. Jak moc ale získané vědomosti použili ve své praxi? Přijímat nové informace je totiž snadné, kdekoho dokonce nadchnou, jenže tím to obvykle skončí.

EET - čas nepříjemně utíká

   aktuality

EET - čas nepříjemně utíkáNa nedávném kongresu SAMOŠKA už více jak deset firem nabízelo svá řešení pro EET. Pravidla i ceny se tedy upřesňují a zanedlouho bude ve všem jasno. Podnikatelům zbývá jen vybrat si systém, který pro ně bude nejvhodnější. Roli bude samozřejmě hrát cena, protože zvláště ti menší se obávají likvidačních nákladů na pořízení a zavedení systému. Někteří podnikatelé se teprve teď s překvapením dozvídají, že většina dodavatelů bude požadovat měsíční poplatek za správu softwaru a hostování databáze. Kolují různé fámy a hrůzostrašné scénáře. Řada podnikatelů, zvláště těch menších, si pak raději zacpe uši, aby nic neslyšeli.

Stránky