Aktuality

Připojte se k diskusi na kongresu SAMOŠKA

   aktuality

Připojte se k diskusi na kongresu SAMOŠKAZajímavou částí programu kongresu SAMOŠKA (1.-2. 6. 2016, Aquapalace Hotel Prague - pro účast na kongresu je třeba se předem zaregistrovat na www.samoska.cz vyplněním registračních údajů v okně registrace.) je i panelová diskuse na téma kvality potravin na českém trhu, ale třeba také konkurenceschopnosti a vztahu zákazníků k cenám, kterou bude moderovat Zdeněk Juračka, předseda AČTO. Zapojte se do diskuse a získejte konkrétní odpovědi na otázky, které zajímají přímo vás! Své dotazy na řečníky této panelové diskuse zašlete včas na e-mail jana.gabrielova@atoz.cz.

Franchise Club: Hamleys v Praze

   aktuality

Franchise Club: Hamleys v PrazeKvětnový 95. klubový večer Franchise Clubu bude 11. května 2016 patřit odvážnému podnikateli Pavlovi ČMELÍKOVI, podnikateli a řediteli společnosti Inexad, který má chuť, sílu i kuráž pořádně zatřást stagnujícím domácím maloobchodem a "dělat věci jinak". Pavel Čmelík nechce, aby byl český trh pro západní značky výprodejovým "outletem" pro zboží, které neprodají doma. Chce českým zákazníkům poskytnout to samé, co na západních trzích nabízejí tamním kupujícím přední značky: špičkový servis a skutečně aktuálně nové produkty.

Aliance Prosperita

   aktuality

Aliance ProsperitaSotva jsme si oddychli, že je krize za námi, ukazuje se, že nás žádná jistota nečeká. Zákazníci si během uplynulé doby zvykli na jiné způsoby nakupování, soustředí se na jiné hodnoty a jinak se rozhodují. Kde jim dříve o peníze nešlo, tam dnes šetří, a naopak. Vyplatí se proto sledovat, jak si kdo na trhu vede, abychom poznali, co funguje a co ne. Tak například se ukazuje, že klasické aliance obchodníků, fungující jako nákupní společenství, spíše stagnují. Jejich marketing je totiž založen jen na letácích a zejména na akčních nabídkách. Jestliže dnes akce tvoří více jak 52% z objemu prodeje, tak to nemůže dobře fungovat. Je ale jedno společenství, kterému se naopak daří.

Svět obchodu se mění

   aktuality

Svět obchodu se měníNemám v úmyslu nikoho strašit, ale realita dnešního maloobchodního trhu, a to ve všech oborech, není moc povzbudivá. Probíhá koncentrace, velké řetězce vytlačují nezávislé obchodníky. Využívají přitom jejich slabin: lpění na zažitých přístupech, neznalost moderního marketingu, neochotu se vzdělávat a vydávat peníze na moderní postupy. Řada obchodníků má přitom pocit, že jde jen o cenové soupeření, kde je velká konkurence ve výhodě. To je však zkreslený pohled.
 

Kongres plný inspirace zahájí ministři a mistr etikety Ladislav Špaček

   aktuality

Kongres plný inspirace zahájí ministři a mistr etikety Ladislav ŠpačekVážení příznivci tradičního trhu, rádi bychom Vás pozvali na už 17. kongres Samoška, který proběhne 1.-2. 6. v Aquapalace Hotelu Prague.Na úvod kongresu přivítáme ministry zemědělství Mariana Jurečku a průmyslu a obchodu Jana Mládka. Dopolední programovou část odstartuje mistr etikety a komunikace Ladislav Špaček, který představí tipy pro úspěšnou komunikaci, postavené na přesvědčení, že zákazník je král, je alfou a omegou vašeho podnikání. Panelová diskuse se pak bude zabývat kvalitou potravin na českém trhu. A už také tradičně majitelé prodejen představí prostřednictvím videoreportáží své prodejny a příběhy svého podnikání.

Stránky