Co jsem četl v roce 2018 a mohu vám doporučit

 

Na webu se po celý rok setkáváte s informacemi o řadě nově vydaných knih. Ale některé z nich mi přece jen víc přirostly k srdci, takže jsem si je přečetl (občas i víckrát) a rád bych vám doporučil, abyste mě následovali. Zajímavé je, že většinu z nich jsem přelouskal ve vlaku. Takže já si na dlouhé cestování, ale i na zpoždění moc nestěžuji. Vždycky mám co číst. Co chci tedy doporučit?

 
Co jsem četl v roce 2018 a mohu vám doporučit
 
Začněme nejdříve oblastí osobního rozvoje. Mám tu dvě objevné, a přitom jednoduché knížky, které rozhodně stojí za to, i když pod stromeček už je asi nestihnete.


Jak být sám sebou

Tu první napsal Stéphane Garnier a jmenuje se Chovejte se jako kočka. My lidé máme obvykle potřebu posuzovat kočky podle svého a pak nám vychází, že jsou falešné a nedají se ochočit. Zkusme to ale otočit a přemýšlet, jestli bychom si v tom nemohli vzít z koček příklad. Kočka je individualista a mnoha lidem chybí právě schopnost dát sebe na první místo.

"Jak to zařídit, abych dosáhl svého?"

Druhá má podobné téma. Jen Sincero v úvodu knihy Jsi prostě borec říká: "Jestliže chcete vést život, jaký jste nikdy nevedli, musíte dělat věci, jaké jste nikdy nedělali." Což naznačuje, že kniha je určena lidem, kteří prostě se svým dosavadním životem nejsou spokojení. Napsaná jednoduše a moc dobře se čte.


Aktivní Grant Cardone

V oblasti podnikání stojí za přečtení dvě knihy od amerického milionáře jménem Grant Cardone. Vynořil se jako by odnikud a věren svým zásadám je najedou všude. Včetně webu v češtině. Nejdříve jsem zhltal knihu Prodej, nebo prodají tobě. Autor ji postavil na zásadě, že každý něco prodává. Buď zboží, nebo třeba sebe v zaměstnání či v partnerském vztahu. A vytýčil heslo, které mi je velmi sympatické: Úspěch je povinnost!

E-book Intuitivní marketing prodává od Miloše Tomana

V knize Pravidlo 10X pak ukazuje, jak na to. Pracujte 10x více a úspěch je váš. To ale neznamená, že máte práci věnovat 10x více času, nebo se udřít k smrti. Jde o intenzitu a kvalitu práce, ne o její množství. A jestli to jde? Grant Cardone to tak dělá a nevypadá, že by škobrtal vysílením.


Posilujte svůj vliv

A nakonec jsem si nechal to nejlepší. Kniha Zbraně vlivu od Roberta B. Cialdiniho by neměla chybět v ruce či na nočním stolku nikoho, kdo podniká, prodává nebo jakýmkoliv způsobem pracuje s lidmi a chce v tom mít navrch. Můžete ji vnímat i jako návod na ochranu před manipulací, ale tím nejdůležitějším je samozřejmě odpověď na otázku "Jak to zařídit, abych dosáhl svého?" Když toto poznání spojíte se čtveřicí předcházejících knih, to by bylo, aby vás úspěch v roce 2019 minul.


Užitečné? Podělte se i se svými přáteli:

Zaregistrujte se k odběru Intuitivních novin