Samoška radí a inspiruje - už po dvaadvacáté

Samoška radí a inspiruje - už po dvaadvacátéNa minulé Samošce si mi jeden účastník postěžoval, že jeho známí, podnikatelé v maloobchodu, o ni nejeví zájem. "Prý už všechno vědí a nic nového nepotřebují," řekl. Přitom on má také za sebou desítky let praxe, ale přesto přišel zjistit, co je v oboru nového. Myslet si, že se vývoj zastavil, to je pro podnikatele smrtelně nebezpečný postoj. Zvlášť v době, kdy právě oblast maloobchodu prožívá nebývalý přerod. Je pravda, že lidem, kteří před novými informacemi zavírají oči a ucpávají si uši, se může zdát, že se vlastně nic neděje. Ale jednou přijde úder.

Není to nic nového. Už před 90 lety řekl Tomáš Baťa: "Jednou z těchto, pro živnostníka nejnebezpečnějších pověr je domněnka vlastní dokonalosti. Je to pověra, jíž propadá nejvíce dospělých lidí. Projevuje se netýkavostí, odmítáním poučení, přesvědčením, že nám není třeba vědět víc a učit se od každého." A ono, jak je vidět, to platí pořád.

Zvlášť když má obchodník vstup zdarma a jde tedy jen o to, aby věnoval jeden den seznámením se s novinkami a inspiraci (jako jsou například příběhy úspěšných kolegů a kolegyň). K čemu mu pak bude ušetřený čas, který raději stráví za pultem nebo nad papíry v kanceláři, když ho nakonec ti zvídavější a progresivnější předběhnou a vytlačí?

Někteří úspěšní obchodníci, kteří byli na minulých Samoškách prezentováni, přímo říkají, že ke změně je inspirovalo to, co se zde dozvěděli. Jako například paní Ivana Hladká v tomto videu:

Další Samoška už nás čeká ve dnech 23. 1. (společenský večer) a 24. 1. (samotný kongres) v Olomouci. Potkáme se na Samošce?  Registrujte se zdarma zde.

 

Intuitivní noviny

Každý měsíc vám pošlu emailem originální čerstvou dávku inspirace v Intuitivních novináchInspirace ze Školy milionářů

Jednou za měsíc inspirace pro každého, kdo chce stát pevně na vlastních nohou. 
Informace o nakládání s osobními daty zde.