Intuitivní reklama

 

Kniha Intuitivní reklama podnikatele, poradce, publicisty a úspěšného autora Miloše Tomana by se stejně tak mohla jmenovat Reklama pro malé a střední podniky nebo Nízkonákladová reklama.. Její nejvýstižnější stručný popis by pak určitě zněl takto: Jak dělat reklamu, která jen prodává.

 
Kniha Intuitivní reklama od Miloše Tomana
 
Její autor, mj. tvůrce originální koncepce intuitivního marketingu, se totiž dopouští onoho faux pas, že v knize znovu a znovu trpělivě opakuje, že reklama neslouží k tomu, aby si kandidáti na umělce zaměstnaní v reklamních agenturách zajistili pravidelné a tučné příjmy, ale k podpoře prodeje.

A tak se ptá, ne nepodoben novým leteckým dopravcům, kteří odbourali všechna průvodní pozlátka, jimiž velké letecké společnosti tradičně okrašlovaly cestování. Zatímco nízkonákladoví dopravci kladou cestujícím otázku „Kdo chce jen cestovat?“, Miloš Toman se ptá: „Kdo chce jen prodávat?“

Vychází totiž z toho, že reklama bývá v malých a středních firmách velmi často vnímána buď jako nedostupný luxus, nebo jako laciný nevkus. Když je jí pak opravdu třeba, sáhne se obvykle právě po kombinaci vysoké ceny a křiklavé podbízivosti. On sám ale ukazuje cestu opačnou, tedy jak s poměrně nízkým rozpočtem dosáhnout nejen pozitivního přijetí reklamy u zákazníků, ale také její mnohem vyšší účinnosti. Stejně jako u ostatních přístupů je i zde základem psychologie, ovšem nikoli v podobě nástroje k získání převahy a oklamání zákazníka, ale jako prostředek navazující rovnoprávný dialog a spolupráci mezi dodavatelem a jeho zákazníkem.

V době, kdy se stále častěji hovoří o přesycenosti reklamou a růstu odmítavých postojů k ní, je tento přístup jedním z receptů, jak krizi reklamy uniknout a naopak jí využít k svému prospěchu.


Řekli o knize:

Třetí nejprodávanější kniha z oboru ekonomické literatury - bestseller Vltavy - duben 2006 (Vltava)

Knihy o marketingu a reklamě je možné s lehkou nadsázkou rozdělit do dvou skupin. Jeden druh knih připomíná dlouhou úvahu na zadané téma. Praktické poznatky je třeba pečlivě hledat. Druhým typem knih jsou většinou knihy, které neobsahují tolik stran, jsou plné užitečných doporučení a pečlivý čtenář jejich obsah projde během několika dní. Přesně takový je praktický průvodce s názvem Intuitivní reklama od Miloše Tomana, která je určen především malým a středním firmám. (R. Hasalík, RobertNemec.com)

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde