Prodej, nebo prodají tobě

 

Časopis Forbes zařadil autora této knihy mezi 25 nejvlivnějších osobností roku 2017. Čím si to Grant Cardone zasloužil? Domnívám se, že přesně tím, co popsal v této knize. A řekl bych, že v oblasti prodeje jsme ji už dlouho potřebovali. Není totiž žádným z těch autorů, kteří všem přitakají a každému přiznávají jeho pravdu. Jejich vinou jsme se ostatně pomalu začali stydět, že vůbec prodáváme.

 
Prodej, nebo prodají tobě Grant Cardone
 
Tady se ale můžete dočíst, že prodej je vlastně základem naší civilizace. Nejde jen o zboží. Chceme-li získat zaměstnání nebo vstoupit do manželství, musíme se umět prodat.


Úspěch je povinnost, říká Cardone

Na mě Grant Cardone nejvíce zapůsobil názorem, že úspěch je povinnost, odpovědnost a závazek. To je svěží závan vzduchu tam, kde jsme si zvykli mluvit o byznysu, úspěchu a bohatství se sklopenými očima a potichu, aby nás neslyšel někdo z těch osvícených a duchovně vyspělých lidí, kteří si místo práce užívají života. Ano, Grant Cardone mluví o práci. Koho to nezajímá, může si najít jiné vhodné čtení. Ale pevně věřím, že nás zůstalo ještě dost, kdo se nebojí jít za svými velkými sny.

"Úspěch je povinnost, odpovědnost a závazek."

Jak už jsem řekl, autor je přesvědčen, že celý náš život není ničím jiným než prodejem. A to prodejem za provizi. Pracovní místo, manželství a děti, zdraví, to všechno jsou odměny za to, jak dobře jsme se dokázali prodat. Lidé, kteří mají o prodeji nízké mínění, většinou nejsou úspěšní ani v ostatních oblastech života, protože si neuvědomují, že v podstatě jde o totéž jako v obchodě.

"Pokud chcete zbohatnout, naučte se prodávat," říká Grant Cardone. A to profesionálně. Na rozdíl od amatéra totiž profesionál předvídá výsledky své činnosti. Jinak řečeno, dělá to, co vede k výsledkům, jaké očekává. Zní to logicky? Samozřejmě, teď se jen naučit, jak na to. Autor považuje za první krok "závazek a odhodlání". Najděte si to, co opravdu chcete dělat a věnujte se tomu na 100%. Ne méně. Zavažte se k tomu. Závazek vám v žilách rozproudí novou krev, změní vaše zvyky, vystupování i mluvu.


Nejdříve prodejte sami sobě

Pak prodejte produkt sami sobě. Všimli jste si, jak prodejci často nevěří tomu, co prodávají? Jak mluví o tom, že zákazníci nemají o zboží zájem, protože je drahé, málo kvalitní, horší proti konkurenci? Ve skutečnosti jsou oni ti první, kteří k němu nemají důvěru. Jak ho potom mohou prodat? Jak mohou coby profesionálové předvídat vývoj prodejního jednání?

A tak Grant Cardone prochází jednu důležitou podmínku úspěšného prodeje za druhou. Pokaždé si můžete říci, že to už znáte a pokaždé vás přesvědčí, že jsou buď vaše znalosti nedostatečně, nebo jste ve skutečnosti nevěděli, o čem je řeč. Knih o prodeji jsem už přečetl desítky a řada z nich určitě nebyla špatná, ale tuto řadím na první místo. Nejen pro výstižnost a přitom stručnost (všechno se vešlo na necelých 250 stránek), ale také pro schopnost nadchnout.  Prodej, nebo prodají tobě je skvělá investice.

.