Robert Kiyosaki - Škola byznysu

 

Robert Kiyosaki je světově uznávaný učitel v oboru financí, autor řady bestsellerů a jeho kniha je označována za "výchozí bod pro každého, kdo chce získat kontrolu nad svou finanční budoucností". Autor přisuzuje svůj úspěch zejména síťovému marketingu. Ačkoli nepropaguje žádnou konkrétní organizaci síťového marketingu, uvědomuje si cenu příležitostí, jež tyto organizace nabízejí, a zdůrazňuje v knize Škola byznysu jejich hodnotu.

 
Škola byznysu Kiyosaki
 
Síťový marketing nabízí vypracovaný obchodní systém každému, kdo chce získat kontrolu nad svou finanční budoucností.

Navíc většina podnikatelů, zvláště těch začínajících, ocení, že síťový marketing nevyžaduje žádné velké vstupní investice. Chcete-li postavit továrnu nebo si koupit franšízovou licenci, musíte k tomu mít peníze. Hodně peněz.

"Vaše příjmy nejsou ničím, žádnou výší omezeny."


V MLM můžete začít s prázdnou kapsou

V síťovém marketingu můžete začít třeba s prázdnou kapsou. Ale není pro každého, jak by se pak mohlo zdát. Kiyosaki upozorňuje na dvě důležité podmínky. Jednak musíte být ochotni tvrdě pracovat, zvláště na začátku. Finanční nezávislost vám nespadne sama do klína. Lidé, kteří všude vykládají, jaký je síťový marketing nespravedlivý systém, kde vydělá jen někdo, obvykle nebyli schopni se mu věnovat skutečně naplno a obětovat mu všechen svůj čas.

O druhé podmínce hovoří podtitulek knihy Škola byznysu: Pro lidi, kteří rádi pomáhají lidem. Kdo považuje síťový marketing za zdroj snadno získaných peněz, ten neuspěje. Vyžaduje totiž, abyste pomáhali nejen zákazníkům, ale také svému týmu. Pokud už za vás klienty navštěvují jiní, neznamená to, že můžete složit ruce do klína. Podpora týmu, jeho vzdělávání, motivování a další činnosti jsou naprosto nezbytné.

Jak upozorňuje autor, podnikání se čím dál tím více demokratizuje a stává přístupným všem. To ovšem neznamená, že přináší zisky bez práce. Abyste se dostali do pravé poloviny kvadrantu a stali se podnikateli nebo investory, musíte vyvinout odpovídající úsilí. Výhodou naopak je, že vaše příjmy nejsou ničím, žádnou výší omezeny.

.

Inspirace zdarma: