Příběhy podnikatelů: Záhadný pokles tržeb

 

Podivné chování zákazníků mají často na svědomí instinkty. Když víte, jak fungují, jste ve výhodě. Do toho autosalonu si mě zavolali, protože stáli před naprostou záhadou. Udělali nový interiér, prodejna vypadala moc hezky, ale prodej poklesl skoro o polovinu. Majitel prodejny si to nedokázal vysvětlit. Čekal, že vylepšení přivede další zákazníky a teď nebyl schopen pochopit, co se to děje.

 
Příběhy podnikatelů: Prodej se mu snížil na polovinu a proto se obrátil na odborníka Miloše Tomana

Intuitivní podnikatelé se zajímají, co se děje v hlavách zákazníků. Proto nemusí utrácet peníze za zbytečnou reklamu, ale najdou řešení svých obtíží.

 
Když se přede mnou otevřely automatické dveře, první, co jsem uviděl, byl stůl prodejce.
"Ten tu dřív nebyl, že?" zeptal jsem se.
"Původně byl v koutě. Dali jsme ho proti vchodu, aby si ho lidi hned všimli," vysvětloval majitel. "Pojďte dál…"
"To mi stačí," řekl jsem.
Byl v rozpacích. "Ale já myslel, že zjistíte, čím to je."
"Už jsem to zjistil."

"Necítím se dobře," vysvětlil mi, když jsem se ho na to zeptal.

Nechápavě vrtěl hlavou. Vyzval jsem ho tedy, aby se posadil na židli pro zákazníky a nechal si od prodejce vysvětlovat nějaké detaily. Za chvíli s sebou začal vrtět.
"Necítím se dobře," vysvětlil mi, když jsem se ho na to zeptal.

"Bodejť byste se cítil, když sedíte zády ke vchodu, za vámi se otevírají a zavírají dveře, jak dovnitř a ven chodí lidé. Váš obranný instinkt dostává pěkně zabrat. Myslíte si, že zákazník, který je takto vystresován, se může soustředit na to, co mu říká obchodník?"

Nebečte se stádem! Inu, instinkty, i když pocházejí z pravěku, není radno podceňovat. Stůl prodejce vrátili do kouta a prodeje se rychle vyšplhaly vzhůru. Je vám také záhadou, proč neprodáváte víc? Jestli máte podobnu záhadu, rád vám s ní pomohu:
Poraďte se o úspěchu s Milošem Tomanem

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde