Dělejte komplexní marketing, jinak vám nebude fungovat

Dělejte komplexní marketing, jinak vám nebude fungovatVypadá to skoro jako jednoduchá otázka: Za co pokládáte marketing? Ale jedni odpovídají, že jde o průzkum trhu, druzí sázejí na reklamu, další zase přispěchají se záplavou řečí o podlinkových nebo nadlinkových aktivitách či frázemi popisujícími budování značky. Nezřídka se také setkáte s názorem, že je to jen propracovanější způsob, jak obelstít zákazníky. Není pochyb, že to tak v některých firmách vnímají a že se tím ve svých aktivitách řídí. Je to však skutečně ta nejdůležitější a role marketingu?

V každém případě se to nedá říci o intuitivním marketingu. Ten totiž není pouhým způsobem, jak dělat reklamu nebo zvýšit prodej. Jde o komplexní systém umožňující dosahování podnikatelských úspěchů. Vychází z pojetí marketingu coby nervové soustavy firmy. Je tedy všudypřítomný a ovlivňuje vše podstatné. Chcete-li totiž dosahovat zisku prostřednictvím spokojených zákazníků a jejich pozitivní zkušeností, pak se nemůžete soustředit jen na propagaci a podporu prodeje, ani na prodej samotný, ale musíte tomu přizpůsobit strategii, produkt, komunikaci a další faktory, které mají na výsledek vliv.

"Jde o komplexní systém umožňující dosahování podnikatelských úspěchů."

Na jedné straně je to náročnější, než dejme tomu vymyslet gerilovou akci. Na druhé straně je zavedení intuitivního marketingu do firmy (funguje v ní podobně jako operační systém v počítači) výhodné kvůli dosahování mimořádných výsledků.

žárovkaAni triky, ani nezájem o zákazníky, jak to dělají řetězce. Rád se s vámi podělím o lepší způsob, jak prosperovat v maloobchodě i dalších oborech podnikání a být lepší než oni. Program PARTNER PLUS vznikl právě proto, aby vás zbavili starostí o budoucnost. Přidejte se


Co charakterizuje firmu, která používá komplexní marketing:

  • má vizi
  • má strategii jedinečnosti
  • má produkty s přidanou hodnotou
  • v centru její pozornosti jsou vztahy
  • staví na lidech
  • je pružná
  • je citlivá na detaily
  • je aktivní a úspěšná

  Komentáře: Děláte komplexní marketing?

 

Intuitivní noviny

Každý měsíc vám pošlu emailem originální čerstvou dávku inspirace v Intuitivních novináchInspirace ze Školy milionářů

Jednou za měsíc inspirace pro každého, kdo chce stát pevně na vlastních nohou. 
Informace o nakládání s osobními daty zde.