Nechte se platit procenty, vyděláte víc

 

Kdo si věří, ten dá přednost placení v procentech. Ví, že tak může mít i neomezený příjem. V podnikání můžete dosáhnout silnějšího propojení, než je pouhý jednorázový vztah mezi dodavatelem a jeho zákazníkem. Intuitivní podnikatel a marketér vyhledává příležitosti, jak produkt proměnit ve službu, protože mu to – zdánlivě paradoxně - šetří čas. Má totiž po delší čas zaručeny příjmy a nemusí se v potu tváře honit za dalšími zákazníky.

 
Nechte se platit procentem, vyděláte více

Neúspěšní se bojí, že nevydělají. Úspěšní se těší, že vydělají hodně. Intuitivní podnikatelé patří k těm druhým.

 
Ještě lépe to ale funguje, pokud váš výdělek závisí na zákazníkových výsledcích. Pak jste totiž skutečně odměňování za to, co umíte a děláte, a na druhé straně nesete odpovědnost za svoji nabídku a přínosy, které slibujete. Takový přístup však není zrovna oblíbený, třebaže má své nesporné výhody.


Lepší vrabec v hrsti?

Pohodlní lidé (a najdete je i mezi podnikateli) se raději spokojí s jednorázovým výdělkem podle ceníku nebo paušálu. Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše - to je jejich heslo. Možná jim přináší jistotu příjmu, ale na druhé straně také jistotu, že tímto přístupem nikdy moc nevydělají. Budou se pořád držet jen při zemi. Pokud však věříte svým schopnostem a chcete skutečně něčeho dosáhnout, inkasujte peníze na provizním základě ( proč se to vyplatí si přečtěte i v článku Prodejte mi to pero).

"Jestliže svému zákazníkovi tvrdíte, že váš produkt mu vydělá peníze, měli byste být placeni z tohoto výdělku."

Tím se nejen hrdě přihlásíte ke svým dovednostem, ale také k odpovědnosti za reálný přínos produktů. Nejeden obchodník či podnikatel se totiž chová jako kuchař, který chodí na oběd do restaurace naproti. Když se jich zeptáte, jestli ten přístroj, jenž vám tak vřele doporučují, mají doma a používají ho, pokrčí rameny. Nikdy nebyli na semináři, který prodávají, jezdí konkurenčním autem a říkají: "Nějak se přece živit musím!" To není intuitivní marketing.


Jak s intuitivním marketingem vyděláte více

Jestliže tedy svému zákazníkovi tvrdíte, že váš produkt mu vydělá peníze, měli byste být placeni z tohoto výdělku. Slibujete-li mu hodně peněz, je to přece skvělá příležitost i pro vás. Když však takovou myšlenku odmítnete, není zřejmě na vašich slibech něco v pořádku. A pravděpodobně ani s vašimi ambicemi to není nijak slavné. V podnikání se ovšem odpovědnosti nevyhnete - je druhou stranou mince, na jejímž líci je svoboda.

Nebečte se stádem! Jako intuitivní podnikatel si za svým produktem nebo službou a jejich kvalitou stojíte. Proto se nebraňte odměňování procentem, jak to dělá ustrašené ovčí stádo. Víte, že na tom můžete jenom vydělat. Myslíte si, že máte sebevědomí a zasloužíte si vysoké příjmy? Mám pro vás dobrou příležitost, která neomezuje výši příjmu:
Začněte podnikat jinak s intuitivním marketingem

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde