Jak si pijáci vyladili reklamu

Jak si pijáci vyladili reklamu O vzniku piva Pardál jsem už před časem psal v článku Jak jsme si vytvořili Pardála. Šlo zřejmě o první rozsáhlé zapojení konzumentů do vzniku samotného produktu na našem území a výsledky překonaly všechna očekávání. Naposledy o tom hovořila na konferenci Retail in Detail Alena Mazancová, manažerka značky. Plán prodeje byl podle jejích informací neuvěřitelným způsobem překročen.

Od samého počátku se pijáci angažovali nejen v "ladění" chuti, ale také v reklamě. Vedle osobní angažovanosti na různých akcích to byly zejména nápadité billboardy. S plánem rozšířit Pardála na celé území České republiky a s nástupem nové jedenáctky Echt však bylo třeba reklamní záběr rozšířit. Od původní malorozpočtové propagace (patřilo k ní například využití obecních rozhlasů) tak Budvar přešel k použití klasických nástrojů. I tam však účinkují hrdí tvůrci Pardála. Možná jste už viděli televizní reklamu. Na mě osobně zapůsobila poněkud chaoticky, cítil jsem napětí mezi obsahem a jeho "uspěchaným" ztvárněním. Jak jsem ale zjistil po shlédnutí kompletní nesestříhané verze, na jinak skvělé reklamě se podepsalo zkrácení pro potřeby (a ceny) prezentace v televizi.

Víte, že... Ročně skončí více jak 1.000 malých prodejen a hospod? Většinou proto, že nestačí na větší konkurenci. Přitom návody, jak se takové velké konkurenci ubránit, existují a fungují. Je škoda se vzdávat, když to není nutné.

Naštěstí máte možnost i vy shlédnout celou reklamu o tom, jak si pijáci vyladili nejen pivo, ale také jeho propagaci.

A na YouTube najdete i další "dokumentární" snímky, mapující vznik značky.

 

Seznamte se s trojlístkem pro váš úspěch: