Jak zjednodušit registraci do Lyconet

 

Jistě to znáte. Vaše představení výhod sítě Lyconet zájemce nadchlo a chce se hned na místě na svém mobilu zaregistrovat. Není důvod to odkládat. Pro zákazníky máme v aplikaci Cashback World QR kód, takže nejde o nic obtížného. Ale v případě Lyconet zatím není nic podobného k dispozici. Pouze zkrácený odkaz na váš registrační formulář, který vypadá nějak takto: https://lyco.to/ab1cd23. Těžko se to diktuje i přepisuje. Naštěstí si můžeme proces zjednodušit.

 
Lyconet je organizací úspěšných lidí
 

(Toto je informace pro Lyconet Marketéry. Pokud vás to zajímá a ještě jím nejste, podívejte se nejdříve sem.)

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak sice zkrácenou, ale přesto ještě nemotornou adresu registračního formuláře převést na QR kód a vylepšit.


Vlastní QR kód

Nejdříve si na webu zkopírujte zkrácenou adresu vašeho registračního formuláře (v menu klikněte na Register - Tell-A-Friend about Lyconet). Pak si ve vyhledávači najděte některý z webů, který nabízí možnost vytvořit si zdarma QR kód. Vložte url adresu, vygenerujte kód a podle možností, které web nabízí, si kód stáhněte nebo nechte zaslat na e-mail v podobě obrázku.


Lepší adresa

Jednoduchá registrace do Lyconet v mobiluMáte už sice zkrácenou adresu, ale jak jsme si řekli, pro předávání nic moc. Můžete ji sice nahradit vaším právě vytvořeným QR kódem, ale co když zájemce není schopen ho načíst? Tady si pomůžeme známým zkracovačem adres Bitly. Po registraci si nejdříve vytvořte základní zkrácenou adresu tak, že vložíte svoji url z Lyconet (to je ta, co vypadá jako https://lyco.to/ab1cd23) a kliknete na CREATE. Tato adresa není zatím o moc hezčí než ta původní. Ale Bitly umožňuje nastavit vlastní podobu adresy (při vytvoření nebo později s použitím EDIT). Takže moje původní https://lyco.to/8qt1fg má teď tvar http://bit.ly/go-lyconet. Některé tvary adres už jsou zabrány, takže někdy je potřeba chvíli zkoušet, než se propracujete k neobsazené podobě.


Jednoduchý nástroj k registraci

A dostáváme se do finále. Vytvořte obrázek, na kterém budete mít jak QR kód, tak vaši novou pěknou url adresu, jak to vidíte na ukázce. Obrázek pak uložte do svého mobilu a je to. Když bude potřeba jednoduše předat odkaz k registraci, otevřete obrázek. Zájemce si buď načte QR kód, nebo jednoduše a bez chyb přepíše adresu.

Nejste ještě Lyconet Marketérem? To se dá napravit.