Jak sen o bohatství proměnit ve skutečnost

 

Je docela možné, že Božena Němcová byla nemanželskou dcerou Dorothei, sestry paní kněžny z knihy Babička. Ona sama zřejmě měla podezření, že Panklovi nejsou jejími rodiči. Jen si to představte: Když strádala bídou, jistě nejednou snila, že mohla žít v přepychu na zámku. Ale víte, že se to možná týká i vás? Kde byste vy mohli žít, kdyby…

 
Jak sen o bohatství proměnit ve skutečnost

Vydejte se po schodech, které vedou vzhůru.

 
Říká se, že kdyby jsou chyby. Božena Němcová zemřela v bídě. A i když to dnes asi nehrozí, stejně by se mohlo snadno stát, že na sklonku života budete snít o tom, co mohlo být.

Nebo jak také napsal básník John Greenleaf Whittier: "Ze všech smutných slov jazyka a pera nejsmutnější jsou: ‚Mohlo to být.'" Bývaly časy, kdy jste se museli na zámku narodit. Vystoupat z chudoby k bohatství bylo nesmírně obtížné. To už dnes naštěstí neplatí. Dá se říct, že šance jsou otevřené pro každého a bariéry tak nízké, že není obtížné je překročit.

"Dá se začít s trochou peněz a pouhou hodinou denně."


Překážka na cestě k bohatství je ve vaší hlavě

Překážka, která může rozhodnout, jestli ten či onen bude úspěšný a bohatý, nebo jestli bude celý život bojovat s penězi, není v podmínkách, ale v hlavě. Každý máme program, kterým se podvědomě řídíme a který rozhoduje, jak se k úspěchu postavíme. Pokud ho samozřejmě nezměníme. Kde se vzal? Do mysli nám ho vložili rodiče, učitelé, lidé blízcí a přátelé. Nijak úmyslně. Prostě šli příkladem a vychovávali nás podle své představy, jak vypadá spokojený život.

Bohužel je společným jmenovatelem těchto představ pohodlí a jistota. "Najdi si dobré zaměstnání, budeš mít pohodlí v kanceláři a každý měsíc výplatu," říkají. Nevím jak vy, ale já jsem ještě neslyšel: "Vykašli se na pohodlí, riskuj, podnikej a staň se milionářem." K takovému názoru musíte dospět sami a většinou navzdory svému okolí i společnosti ( přečtěte si také Chcete být úspěšní v podnikání? Pak nebečte se stádem).

Jak vznikla klekánice? Rodiče strašili děti, aby po klekání, tedy po soumraku pěkně utíkaly domů. Vodník zase zajišťoval, že nebudou chodit k vodě a neutopí se. A stejně tak funguje i strašení ohledně podnikání. Má vás od něj prostě odradit. Mám pro vás ideu, jak zvětšit svůj úspěch: Proberte tento článek se svými přáteli, kolegyněmi a kolegy, zákazníky. Více o sdílení myšlenek zde.


Ve kterém podnikání je nejméně neúspěšných

Je ovšem pravda, že není podnikání jako podnikání. Ne všechno je selanka. Když si chcete otevřít výrobu, prodejnu či restauraci, musíte do nich dát peníze. A můžete o ně samozřejmě přijít. Uvádí se, že více jak tři čtvrtiny podnikatelů do pěti let skončí. S jednou výjimkou, a tou je franšíza. Tam je poměr opačný. Proč?

Protože podnikatel nejen že dostane ověřené a funkční know-how, ale je také pod dohledem. Nemůže si dělat, co se mu zlíbí, tedy se ale na druhé straně vyhne mnoha chybám. Druhou stranou mince je však finanční náročnost. Na pořízení franšízy McDonald's vám jen pár milionů stačit nebude. Ideální by tedy bylo, kdyby podnikání na jedné straně zahrnovalo know-how a podporu, ale nevyžadovalo by velkou investici


S kterým podnikáním můžete začít hned

A právě to najdete síťovém marketingu. Jestli vás teď jako první napadne, že jde o podvod, je to vlivem programu ve vaší mysli. Samozřejmě to popřete, vy žádným cizím myšlenkám přece nepodléháte, máte rozumné argumenty. Jaké? Zkuste si je vypsat. A neberte do úvahy skutečné podvody, jako je Ponziho schéma, to je jiná kategorie. Když vám někdo v pražském metru ukradne peněženku, také to neznamená, že všichni Pražáci kradou.

Vsadím se, že nenajdete nic. Ale abych network marketing neglorifikoval, úspěšnost v něm je podobná jako v jiných podnikáních, tedy kolem tří čtvrtin lidí odpadne. Hlavním důvodem je, že zde chybí přednost, kterou má franšíza: Tlak shora a obava ze ztráty investovaných peněz. Přesto jsem zastáncem snadného vstupu. Ať se každý projeví. A pokud jde o tlak, dá se nahradit intenzivní podporou.


Jak změnit své nastavení a stát se bohatým

  • ujasněte si, čeho v životě chcete dosáhnout a jaká je vaše životní vize
  • pode toho si zvolte nejlepší nástroj a naplánujte postupné cíle
  • i když se vám do cesty postaví překážky, nepolevujte a neustále sledujte, jak se přibližujete cílům


Přečtěte si k tématu:

E-book Po spirále vzhůru od Miloše Tomana
Kniha Intuitivní marketing pro 21. století od Miloše Tomana
Po spirále vzhůru
(e-book zdarma)


Inspirace pro vás:

Pro každého, kdo chce v životě dosáhnout víc, ale zatím jen sleduje, jak marně utíká čas, je network marketing dobrou volbou i z toho důvodu, že se dá dělat souběžně se současným zaměstnáním či podnikáním. Dá se začít s trochou peněz a pouhou hodinou denně. Pak uvidíte.
Chcete se do toho pustit? Rád vám pomohu »

 

Poraďte se o tom se mnou

 
Využijte mých zkušeností, nasbíraných za 30 let praxe. První hodinu máte zdarma.
Více informací o konzultacích zde

Informace o nakládání s osobními daty zde