Jak předejít havárii v životě

 

Havárie v našem životě jsou podobné jako ty automobilové. Takže se dá snadno zjistit, jak jim zabránit. Přiznám se, že jsem nedávno promarnil nějaký čas sledováním videí o haváriích. Ale našel jsem v nich zajímavé poučení. Mnoha srážkám by se totiž dalo zabránit, kdybychom jim nevěnovali tolik pozornosti. Jde to docela snadno a výsledky stojí za to.

 
Jak zabránit havárii v autě i životě

Na co upíráte pozornost, k tomu směřujete. Aby to bylo pozitivní, je potřeba upínat pozornost k úspěchu. Začněte proto podnikat jinak, jako intuitivní podnikatelé.

 
Řidiči totiž dělají stále stejnou chybu. Jestliže se na ně z protisměru smykem řítí kamion nebo jim náhle před auto skočí chodec, strhnou volant tím směrem, kam náklaďák nebo člověk míří. A zákonitě se s ním srazí. Přitom kdyby uhnuli na opačnou stranu, v mnoha případech by se nic nestalo. Na vině je zaměření pozornosti.

"Když k čemu upíráme pozornost, zvyšujeme pravděpodobnost, že na to opravdu dojde."

Svoji pozornost instinktivně směřujeme tam, kam se problém pohybuje. Chceme ho mít na očích. Jen málokdo dokáže obrátit zrak na druhou stranu, kde se zdánlivě nic neděje. Ale o to jde - tam není nebezpečí a tam se nachází řešení.


Otočte se k problémům zády

S problémy je to stejné. Jakmile se nějaký v našem životě objeví, nejenže mu věnujeme veškerou pozornost, ale ke všemu ji ještě zaměřujeme k jeho nejhorším důsledkům. Když přijdeme o práci nebo se nám nedaří udržet na uzdě dluhy, myslíme na život pod mostem. Jestliže jsme nemocní, uvažujeme o smrti. A jak víme, když k čemu upíráme pozornost, zvyšujeme pravděpodobnost, že na to opravdu dojde. Zvlášť když takové uvažování doprovázejí silné emoce.

Stejně jako na silnici platí, že je potřeba se dívat na druhou stranu. Netrávit bezesné noci přemítáním, jak zapadnete mezi bezdomovce, ale (když už nemůžete spát), hledáním možností výdělku. Nebědovat, jak vaše podnikání míří ke krachu, ale přemýšlet, jak ho raketově pozvednout. Nepředstavovat si vlastní pohřeb, ale co budete dělat, až se uzdravíte ( viz také Jak příběhy proměnit ve skutečnost a změnit tak svůj život).

Jedna poznámka: Možná si teď řeknete, že se tedy na ta videa podíváte, abyste se přesvědčili, že mám pravdu. Jedno, dvě vám neuškodí. Ale nepřehánějte to, protože na co zaměříte pozornost, to se může pravděpodobněji stát. Já jsem to odnesl jen problémem, který nakonec vyřešila výměna svíček, ale můžete dopadnou hůř.

Ano, vypadá to nezvykle až nepřirozeně. Jsme geneticky nastavení, abychom si všímali hrozeb, ne příležitostí. Takže máte pocit, že je nezodpovědné a riskantní nevěnovat pozornost tomu, co vás ohrožuje. Jenže právě tím, že se zaměříte na řešení, děláte to nejlepší, abyste problém vyřešili. Není tedy pravda, že se problémům nevěnujete. Ale děláte to tak, abyste je bez úhony vyřešili, ne abyste narazili.

Nebečte se stádem! Máte-li problémy s nejistým zaměstnáním, malými příjmy a chudobou, ale máte nadšení, jste pracovití a vytrvalí, je podnikání jinak řešením v tom smyslu, že vám dává možnost vystartovat vzhůru a začít podnikat bez velkých nákladů a dokonce i zdarma. Ani nemusíte opouštět své pracovní místo. Prostě začněte a třeba si to jen zkuste. Zajímá vás, jestli máte na víc, než doteď? Otestujte si to:
Přijměte 90tidenní výzvu

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde