Jak žít nekomplikovaný život, a přitom být úspěšný

 

Pod snímkem Prahy z poloviny 60. let na YouTube mladí lidé v komentářích říkají: "Tehdy byl ještě svět v pořádku". Mnozí z nás sní s nostalgií o starých dobrých časech. Jenže každá doba má svoji odvrácenou stranu, která by se nám asi nelíbila. Co nás tedy na nich přitahuje a jak tyto potřeby naplnit dnes? Žít pohodový život, nebo být úspěšný? Jen neúspěšní si myslí, že to nejde dohromady. Skutečnost je ale jiná.

 
Jak žít nekomplikovaný život, a přitom být úspěšný

Zaměstnání i živnost jsou stranami jedné mince. Vyměňujete v nich čas za peníze. Pokud míříte výš, je potřeba začít s podnikáním jinak. Strategie úspěchu intuitivního marketingu vás nasměruje.

 
Výzkum agentury Ipsos přinesl zajímavé zjištění. 72 % Čechů vnímá dnešní svět jako příliš komplikovaný a dokonce nepřátelský. Naše touha po "starých dobrých časech" je tedy především touha po zjednodušení života. Dá se s tím něco udělat?

Můj citát o úspěchu:
"Především pocit, že se můžete bez vyrušování zabývat svojí prací, je k nezaplacení."


Většina lidí uvízla v tom nejhorším místě

Záleží samozřejmě, co od života chceme. Pokud nic, stačí tomu hlučnému a komplikovanému světu uniknout někde na samotu a žít si tam prostým životem. Většina lidí ale uvízne mezi nutností vydělávat si peníze na živobytí a daní za to v podobě složitosti a nejistoty života. Většina se s tím smíří, ovšem ti, co mají ambice něčeho dosáhnout a touhu splnit si své sny, hledají jiná řešení.

I když se na první pohled může zdát, že být zaměstnancem je nejjistější a nejjednodušší, opak je pravdou. Nemůžete mít žádnou jistotu tam, kde nemáte možnost o své práci a o sobě rozhodovat. Však také lidé, kteří ze zaměstnání odešli podnikat, většinou říkají: "Teď už mi žádný šéf nebude poroučet, co mám dělat."

Jejich stížnosti se téměř nikdy netýkají toho, že by se jim nějaká práce nedařila, nebo nemohli najít potřebný nápad. Vždy jde především o vztahy, a to o vztahy negativní. Se spolupracovníky a především s nadřízenými. Z tohoto pohledu je zaměstnání velmi komplikované prostředí ( jestli máte na víc, ukáže vám to 90tidenní výzva).

Když sleduji diskuse zaměstnanců, všímám si, kolik z nich zastává názor, že nechtějí nic jiného, než vydělat peníze a jít domů si dělat svoje. Je to jejich obrana proti komplikovaným vztahům. Mají pocit, že si zjednoduší život, když osm hodin denně stráví se zaťatými zuby činností, která je vůbec nebaví. A samozřejmě tomu odpovídá i jejich výdělek.


Úspěšné podnikání určitě není jednoduché

Jak už jsem uvedl, nejeden ambicióznější člověk to řeší tak, že ze zaměstnání odejde a začne podnikat na volné noze. Důvodem, alespoň jak o tom mluví, je především svoboda. Tedy představa, že se zbaví komplikovaného prostředí zaměstnání a konečně si volně oddychnou. Je to tak?

Podnikatelka si mi postěžovala, že pomalu každý týden musí splnit nějakou povinnost, poslat úřadům hlášení, zaplatit daň, zálohu nebo pojistné. K tomu kontroly ze všech možných úřadů. A kde že prý je ta svoboda, kvůli které začala podnikat?

Není sama, kdo uvádí, že na své podnikání má nakonec čas až když splní všechny povinnosti, které mu ukládají zákony a úředníci. Neustále stojí jednou nohou v průšvihu, protože zatímco v zaměstnání byli odpovědní ti nahoře, tady platí, že neznalost zákona neomlouvá. Výsledkem je, že do pěti let skončí tři čtvrtiny podnikatelů, kteří si chtěli takto zajistit nekomplikovaný život. A mnozí z těch, kteří přežijí, padnou za oběť vyhoření ( přečtěte si také 7 smutných mýtů o začátku podnikání a co dělat, abyste nenaletěli)

Průzkumy opakovaně ukazují, že pro zaměstnance nejsou nejdůležitější hodnotou peníze, ale užitečnost toho, co dělají. A těžko být užitečný tam, kde vás to nebaví. Ale i heslo „Dělej, co tě baví“ není o moc lepší. Svádí k tomu, abyste si užitečnost jen namlouvali. Řiďte se japonským receptem na spokojený život IKIGAI: dělejte to, co vás baví, co umíte, co je užitečné a co vás uživí. Jakmile něco z toho vynecháte, nebude to fungovat. Když vše spojíte, bude to fungovat zaručeně. Mám pro vás ideu, jak zvětšit svůj úspěch: Proberte tento článek se svými přáteli, kolegyněmi a kolegy, zákazníky. Více o sdílení myšlenek zde.


Jak vypadá třetí cesta k úspěchu?

Skoro to vypadá, že není úniku. Naštěstí je možné naplňovat své ambice způsobem, který je jednoduchý, zbavuje vás řady povinností a komplikovaných činností, a především vám umožňuje zaměřit se na to hlavní, tedy dosažení svých snů a cílů. Je to síťový marketing.

Zajímavé je, že o této jeho vlastnosti se moc nemluví. Většinou se dozvíte, že je to nejrychlejší cesta, jak si vydělat velké peníze. To může ovšem platit i pro oblast startupů, stačí přece vymyslet nějaký geniální nápad a prodat ho dejme tomu Googlu. Ale na síťovém marketingu je skvělé to, že váš život podstatně zjednoduší. Můžete si to ukázat na několika příkladech:

  • Nemusíte vymýšlet geniální nápad. Použijete systém, který už někdo vymyslel a ověřil ho, že funguje.
  • Máte spolupracovníky, ale nemáte zaměstnance se všemi administrativními a finančními povinnostmi. Členové vašeho týmu jsou podnikatelé jako vy, takže se o ně po této stránce nemusíte starat.
  • Účetnictví je naprosto jednoduché. Místo vystavování stovek faktur příjmy jednou měsíčně, náklady jednoduché, nebo paušál.
  • Nemusíte mít žádnou provozovnu, takže odpadá spousta administrativy a kontroly. A samozřejmě náklady.
  • Zatímco v podnikání musíte nejdříve shánět řadu povolení a razítek, v síťovém marketingu můžete začít ještě dnes.
  • Znáte nějaké zaměstnání, kde by nadřízení usilovali o to, abyste si vydělali víc? Asi ne, školení na téma "Jak si říct o vyšší mzdu" jsou velmi oblíbená. V síťovém marketingu si nejen řídíte svoji práci sami, ale ještě vám v tom ostatní (včetně těch, kteří jsou nad vámi), pomáhají a povzbuzují> vás k co největším výdělkům.
  • Můžete se tak opravdu soustředit na podstatu.

Jeden z úspěšných lidí, který má síť s více jak milionem účastníků a tomu odpovídající příjmy, mi řekl, že jedinou komplikací v jeho životě jsou vysoké daně.

Když se tedy podíváte na tento jednoduchý přehled, můžete jasně vidět, jak jednoduché a nekomplikované to po všech stránkách je. Především pocit, že je možno se bez vyrušování zabývat svojí prací, místo abyste se třásli, že jste zapomněli na nějakou povinnost, je k nezaplacení. Platit ho ovšem nemusíte. Právě naopak, vydělává vám peníze. Je to prostě podnikání s nízkými náklady.


Inspirace pro vás:

Odpověď na otázku, jestli tedy jde dělat velký byznys bez všech těch komplikací, které s tím obvykle souvisí, bez administrativní zátěže a odpovědnosti, tedy zní, že ano. Samozřejmě, neúspěšní vám to neschválí. Ale pokud máte ambice se do něj pustit, a přitom ho chcete dělat jednoduše, začněte žít jinak:

 

Seznamte se se Strategii úspěšného života

 
Stáhněte si informační brožuru a přečtěte si, jak žít podle svého a splnit si své sny:

Informace o nakládání s osobními daty zde