Jak nahradit a vylepšit nástěnku vizí a dosáhnout větší účinnosti

 

Nástěnku vizí potřebujete mít na očích a soustředit se na ni. To často nejde. Naštěstí mám jiné řešení, které sám používám. Nástěnku vizí jsem měl asi dvakrát. Protože můj stůl stojí proti oknu, musel jsem ji pověsit na bok. Tam jsem ji pak viděl asi tak dvakrát za dobu její existence. A stejně jsem nevěděl, co s ní. Mám jezdit očima od obrázku k obrázku a říkat si "Jejda, ty hodinky bych tedy fakt chtěl. I auto."? Nebo upřeně zírat na nástěnku jako na jeden obraz? Až jsem nakonec našel moderní a fungující způsob.

 
Nástěnka vizí? Znám něco lepšího
 
O nástěnce vizí už jistě slyšel každý. Mnozí ji považují za hloupost a ezoterický výmysl. Jiní sice ne, ale dopadnou podobně jako já. Zkrátka nemají šanci mít nástěnku, ať už visí na zdi nebo na ploše notebooku či mobilu, pořád na očích. Ale jak jsem řekl, dá se to zvládnout jinak a lépe.

"Podvědomí pracuje na principu 'Kdo chce kam, pomozme mu tam'."

Proč není nástěnka vizí hloupost? To vyplývá ze seriózních, vědeckých informací, které máme o programování podvědomí. Opakováním se v mozku vytváří "vyjeté" cesty, synapse. Proto se také říká, že je matkou moudrostí.

Vlastně je to podobné, jako když jste se učili jezdit na kole. Napoprvé to vůbec nebylo ono. Po pár jízdách o trochu lepší. A najednou jste zjistili, že už nemusíte na udržování rovnováhy myslet. Podvědomí ji převzalo a zautomatizovalo.


Programování svého života

Stejně to funguje i u mnoha dalších činností v našem životě. Přidejme k tomu ještě fakt, že podvědomí pracuje ne se slovy, ale s obrazy. To také důvěrně známe. Vidíme před svým vnitřním zrakem obrázek, jeho pojmenování máme "na jazyku", ale ne a ne si vzpomenout. Obrázky tedy usnadní programování ( viz také Pro intuitivní podnikatele je vizualizace geniálním nástrojem).

Na obrázky na nástěnce vizí se nedíváme proto, že se nám líbí, ale protože chceme to, co na nich je. Podvědomí pracuje na principu "Kdo chce kam, pomozme mu tam", takže po nějakém čase usoudí, že to všechno asi opravdu chceme - a zařídí to. Samozřejmě naším prostřednictvím. Zírat od rána do večera na obrázky peněz a čekat, že začnou padat z nebe, opravdu nefunguje.


Použijte techniku

Teď ale k tomu slíbenému vylepšení. Jestliže nemáte čas dívat se nástěnku, přesuňte obrázky na tablet nebo mobil a věnujte se jim, když zrovna čas mít budete. Ideálně před spaním nebo ráno po probuzení. Pro vytvoření slideshow můžete využít řadu bezplatných i placených programů, jak co máte doma. Ve Windows je aplikace Fotky, ale já raději používám jejího předchůdce Movie Maker. Ne z nostalgie, ale protože má víc funkcí (například přechody mezi snímky).

Na software tedy tak moc nezáleží. Podstatný je výběr obrázků, a tady se dělají chyby. Někteří lidé jsou přesvědčeni, že na nich musí být zavedené symboly bohatství. Čím víc, tím líp. A tak si pořizují kolekce fotek BMW nebo Bentley, i když touží po malém červeném sporťáku. Nebo místo vily v Kalifornii po klidných odpoledních na kvetoucí louce. Dávejte si tam tedy to, co vás opravdu těší a co byste chtěli mít. Ne co si přečtete, že je správné. Jde o váš život, a ten je jedinečný. A nebojte se svoji slideshow změnit, když se vám něco nelíbí. Je potřeba být s tím, co sledujete, v harmonii.

Stejně jako obrázky je ale důležitá také hudba. Ta tomu dodává další emoční náboj. Mělo by jít o melodii, která vás oslovuje. Raději nepoužívejte písně s texty (i když jim třeba nerozumíte). Mohli byste si naprogramovat něco zcela jiného, než jste chtěli. Doporučuji chytlavou melodii, kterou máte rádi. Proč? Protože po nějakém čase si stačí hudbu přehrát v hlavě a obrázky se vám objeví před očima i bez jakékoliv technologie.

Můj extra tip Někteří lidé jsou přesvědčeni, že tuto "ezoteriku" nahradí silnou vůlí. Vůbec netuší, jak slabá ta vůle je. Zvlášť ve srovnání se silou podvědomí. Rozumný člověk jako vy naopak používá, co funguje a co rozvíjí úspěch jeho života. A kde ho najít? Mám k tomu pro vás jako tip IM+ Strategie úspěchu, zvlášť její 3. část. Způsob, jak začít podnikat s nízkými náklady.

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde