Co se o své budoucnosti dozvíte na přechodu pro chodce

 

Napadlo mě to, když jsem chvíli postával nedaleko přechodu přes frekventovanou ulici. Všiml jsem si totiž, že lidé k problému, jak přejít na druhou stranu, přistupují zhruba třemi způsoby. A když se podíváme na přístup k životu a úspěchu, najdeme tam kupodivu něco velmi podobného. Pouštějí vás řidiči na přechodu nebo ne? Podle toho poznáte, jestli budete mít v životě a byznysu úspěch.

 
Co se o sobě dozvíte na přechodu pro chodce a jak to využijete k úspěchu

Kdo váhá nebo se bojí, není úspěšný ani při přecházení ulice, ani v podnikání. Tak je to v intuitivním marketingu.

 
Také bychom se všichni rádi dostali na "druhou stranu", ale volíme různé přístupy, některé úspěšné a jiné naopak neúspěšné. Stejně jako na tom chodníku před přechodem.

První typ chodců se nejdříve nerozhodně zastaví, a když vidí, jak se kolem řítí nepřetržitý proud aut, pokrčí rameny a jde dál. Doufá, že jinde to půjde snáz. Stejně tak někteří lidé v životě, když se ocitnou před překážkou, couvnou a jdou hledat něco snazšího. Většinou samozřejmě nenajdou, a tak jim život utíká v čekání a obcházení. Je docela možné, že nikdy nepřejdou. Ale budou mít jistě důvod, proč to nemohli udělat. Nevhodný čas, nevhodné podmínky, nevhodné všechno.

Můj citát o úspěchu:
"Řidiči dávají přednost chodcům, když chtějí přejít. Svět dává přednost lidem, kteří dají najevo, že chtějí být úspěšní."

Jiní jsou sice rozhodnuti přejít, postaví se však raději kousek od obrubníku, aby je někdo nepřejel, a čekají. Řidiči přece mají pouštět chodce, když chtějí přejít. V tom to ale je. Člověk postávající kus od vozovky vůbec nevypadá, že by opravdu chtěl na protější stranu.

V životě tito lidé také dávají jen vlažně najevo, že jim o něco jde. Mají se však na pozoru, aby to nebylo nebezpečné. A hlavně očekávají, že jim ten úspěch někdo zařídí. Že jim zaměstnavatel nabídne lépe placené místo. Že je někdo pozve ke skvěle rozjetému podnikání. Že stát zařídí, aby měli zákazníky. A tak čas utíká a oni pořád stojí a stěžují si, že ostatní neznají pravidla.

Koho tedy řidiči pouštějí? Všiml jsem si, že chodce, kteří dají svůj úmysl jednoznačně najevo. Ne že by se bezhlavě vrhali pod kola aut, ale jednoduše vykročí tak, aby nikdo nepochyboval, že oni na druhou stranu přejdou. Není k tomu třeba kvílení brzd a hrozivé dopravní situace. Automobilisté je respektují a zastaví.

Kdo se řídí heslem, že kvalita se chválí sama a když budete sedávat v koutě, určitě vás tam najdou, ten nemá nakročeno k úspěchu. Svoje odhodlání je potřeba dát jednoznačně najevo. Jak okolí, tak vesmíru. Buďte odhodlaní a odvážní a svět pochopí, že to myslíte vážně. Dostanete to, co chcete. Mám pro vás ideu, jak zvětšit svůj úspěch: Proberte tento článek se svými přáteli, kolegyněmi a kolegy, zákazníky. Více o sdílení myšlenek zde.


Úspěšní podnikatelé dávají najevo své odhodlání

To jsou úspěšní lidé. Vědí, co chtějí, a neváhají za tím vykročit. Všimněte si, že rizika vnímají, ale nezveličují je. Tím, jak dávají jasně najevo svůj záměr, část překážek jim jednoduše zmizí z cesty. Proč? Protože mnohé bariéry existují jen v naší fantazii a rozplynou se, když se pustíme do naplňování svého záměru. Ulice plná hřmotících aut také na první pohled vypadá hodně nebezpečně, ale přesto přes ni denně bez úrazu přejdou tisíce lidí. Rizika životního uplatnění mohou připomínat tento hlučný provoz, ale je to s nimi stejné jako s ulicí. Denně je absolvují tisíce lidí a dostanou se tam, kam chtějí ( Sáhněte si zdarma: Viz také e-book Po spirále vzhůru).


Jak se chovat na přechodu a uspět v podnikání:

  • mějte jasno, co chcete
  • dávejte najevo své odhodlání a úmysly
  • nebojte se teď hned vykročit


Inspirace pro vás:

Až tedy budete příště přecházet takovou ulici, všimněte si, jak to děláte. Budete mít úspěch, nebo musíte ve svém přístupu něco změnit? Váháte, pokud se vám naskytne možnost? Myslíte si tedy, že máte dostatek kuráže? Pokud ano, vydejte se na cestu k úspěchu, nebo si i jen zkuste, čeho dosáhnete:

 

Seznamte se se Strategii úspěšného života

 
Stáhněte si informační brožuru a přečtěte si, jak žít podle svého a splnit si své sny:

Informace o nakládání s osobními daty zde